• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: حضرت زینب(س) مترقی ترین الگوی یک زن در جهان اسلام است/ پیروی جوانان از الگوهای بزک کرده اروپایی ستم است

امام جمعه کاشمر: حضرت زینب(س) مترقی ترین الگوی یک زن در جهان اسلام است/ پیروی جوانان از الگوهای بزک کرده اروپایی ستم است

امام جمعه کاشمر: حضرت زینب(س) مترقی ترین الگوی یک زن در جهان اسلام است/ پیروی جوانان از الگوهای بزک کرده اروپایی ستم است

امام جمعه کاشمر با بیان این که حضرت زینب(س) بهترین و مترقی ترین الگو یک زن در جهان اسلام است، پیروی جوانان از الگوهای بزک کرده اروپایی را یک ستم به خودشان دانست.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: واقعه تاریخی کربلا و قیام امام حسین(ع)و نهضت حسینی با اسارت امام سجاد(ع و حضرت زینب(س) کربلایی و ماندگار شد.
وی با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا و نیز سالروز شهادت امام سجاد(ع) معرفتی و توحیدی بودن، آگاهی دادن، فصاحت و بلاغت را از ابعاد شخصیتی این امام همام عنوان کرد و ابراز داشت: حضرت سجاد با خطبه ای کوبنده 40 سال تبلیغ سوء بنی امیه را رسوا کرد به طوری که یزید ظالم را در مرکز قدرت معاویه وادار به برگزاری 3 روز عزاداری کرد.
خطیب جمعه کاشمر در ادامه از حضرت زینب (س) به عنوان قهرمان کربلا و نیروی دومی که بعد از امام سجاد(ع) رسالت امام حسین (ع) را به دوش کشید یاد کرد و خاطر نشان کرد: وجود حضرت زینب(س) در واقعه کربلا به خاطر صبر، مقاومت،شجاعت و خطابت یک درس بزرگ و آموزنده است که باید در همه ابعاد مورد توجه همگان به ویژه بانوان قرار گیرد.
وی با بیان این که در جنگ های پیامبر با مشرکان و در جنگ های جهانی اول و دوم افراد زیادی کشته شدند اما این جنگ ها هیچکدام مثل جنگ و قیام امام حسین (ع) ماندگار نشد یادآور شد: واقعه کربلا با اسارت امام سجاد و حضرت زینب کربلا شد چرا که پیام شهادت توسط این دو بزرگوار تبیین و منتقل شد.
حجت الاسلام طباطبایی با تاکید بر این که مداحان بجای این که حضرت زینب را خار، اسیر وستم دیده جلوه دهند باید به شجاع بودن، خطیب بودن و عارف بودن این بانو در مقام صبر و توکل کامل اشاره کنند تصریح کرد: حضرت زینب(س) پس از مشاهده تمام مصائب در واقعه کربلا قهرمانانه و شجاعانه در برابر ابن زیاد ایستاد و با خطبه ای صریح و سخنوری که داشت دشمن را رسوا کرد و از مظلومیت برادرش دفاع کرد و مشت محکمی بر دهان ابن زیاد کوبید.
وی با بیان این که جوانان امروز نباید به خود ستم کنند و به دنبال الگوهای بزک کرده اروپایی بروند ابراز داشت: حضرت زینب (س) بهترین، مقدس ترین و مترقی ترین الگوی یک زن با طهارت در جهان اسلام است.
امام جمعه کاشمر با تقدیر از برگزار کنندگان و حضور باشکوه اقشار مختلف مردم ولایی و متدین کاشمر در محافل و مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان در دهه اول محرم، همه مومنان و نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه و سفارش کرد چرا که رسیدن به تقوای الهی بازدارنده انسان از گناه و غفلت و تضمین کننده انسان برای نجات و رسیدن به رستگاری است.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved