همزمان با سراسر کشور؛ اجتماع بزرگ رهروان زینبی در کاشمر برگزار شد

همزمان با سراسر کشور؛  اجتماع بزرگ رهروان زینبی در کاشمر برگزار شد

اجتماع بزرگ رهروان زینبی همزمان با سراسر کشور در بقعه متبرکه امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مسئول دفتر امام جمعه کاشمر در این اجتماع که عصر امروز با حضور جمع کثیری از بانوان کاشمری در سالن الکاسفی امامزاده سید حمزه(ع) این شهرستان برگزار شد با اشاره به نقش اثرگذار بانوان در مقابله با تهاجم فرهنگی غرب اظهار داشت: با توجه به این که تهاجم فرهنگی که امروز دشمن به آن متکی است از تهاجم نظامی و جنگ سخت خطرناک تر است و تلاش می کند از این طریق جامعه را به بیراهه بکشاند، بانوان می توانند نقش مهمی در خنثی سازی این توطئه ها ایفا کنند.

حجت الاسلام حسین رضایی با بیان این که زندگی حضرت زینب(س) الگویی مناسب برای زنان امروز جامعه است ابراز داشت: زندگی این بانوی قهرمان سرشار از عطوفت، گذشت، عفاف و حجاب است لذا ضرورت دارد زنان جامعه ما با بهره گیری و الگو قرار دادن علمدار صبر و مقاومت ادامه دهنده مسیر حضرت زینب(س) در دفاع از مکتب آرمانی سرور و سالار شهیدان باشند.

وی با تأکید بر این که زنان جامعه اسلامی باید به وجود چنین بانویی که در برابر همه مصائب و مشکلات از حقانیت، صبر و مظلومیت امام حسین(ع) دفاع کرد خاطر نشان کرد: حضرت زینب(س) به عنوان یکی از قهرمانان دشت کربلا، پس به شهادت رسیدن امام حسین(ع) و یاران باوفایشان به خوبی نقش خودش را در بی آبرویی و رسوا کردن یزیدیان ایفا کرد.

مسئول دفتر امام جمعه کاشمر با بیان این که باید در راستای نهادینه کردن آموزه های زندگی حضرت زینب (س) با الگو پذیری از ایشان حرکت کنیم یادآور شد: دستیابی به جامعه ای سعادتمند در گرو داشتن زنان با توکل، قناعت پذیر و دارای صبر است و در این راستا حضرت زینب(س) بهترین الگو برای زنان برای در امان نگه جامعه از آسیب ها و تهدیدات است.

وی با تأکید بر حفظ حجاب و عفاف در بین بانوان و پرهیز و مقابله با عرضه برخی پوشاک نامناسب تصریح کرد: خانواده و جوانان اصلی ترین هدف دشمنان است که تلاش می کنند با سست کردن باورهای اعتقادی و بنیان خانواده به اهداف و نیاتی که در این راستا برنامه ریزی کردند دست یابند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به این که دشمنان از حجاب و عفاف زنان ایرانی دلهره و هراس دارند و با کمرنگ جلوه دادن این موضوع به دنبال تنوع طلبی، عادی جلوه دادن برخی روابط، هویت زدایی و ترویج بی بند و باری در خانواده ها هستند افزود: اقشار مختلف مردم جامعه بایستی با الگوپذیری از نهضت حسینی ادامه دهنده راه و قیام اباعبداله الحسین(ع) باشند تا علاوه بر زنده ماندن واقعه کربلا، دشمنان را در رسیدن به اهداف شان ناکام بگذارند.

گفتنی است در این اجتماع که بالغ بر 2 هزار نفر از بانوان کاشمری حضور داشتند علاوه بر مداحی و ذکر مصیبت ذاکر اهل البیت حسین نخعی ، به قید قرعه به 4 نفر از بانوان کمک هزینه سفر به کربلای معلی اهدا شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved