• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ عمده شهرستان های استان از وجود سازمان های مردم نهاد بی بهره اند / خیرین از خودپرستی به خداپرستی رسیدند

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ عمده شهرستان های استان از وجود سازمان های مردم نهاد بی بهره اند / خیرین از خودپرستی به خداپرستی رسیدند

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛  عمده شهرستان های استان از وجود سازمان های مردم نهاد بی بهره اند / خیرین از خودپرستی به خداپرستی رسیدند

 قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور مشارکت های مردمی گفت: متأسفانه اکثر شهرستان های استان از وجود سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت بی بهره اند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، غلامحسین خدایی در جلسه شورای مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت کاشمر در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه کاشمر با دارا بودن 4 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت از شهرستان های پیشرو در خراسان رضوی است و در دو شهرستان دیگر نیز شاهد یک یا دو سازمان مردم نهاد هستیم.

وی با اشاره به گستردگی سطح حوزه فعالیت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کاشمر یادآور شد: باید در این زمینه تلاش شود تا تعداد سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت در کاشمر به 30 سازمان افزایش یابد تا خدمات دهی به نیازمندان و بیماران تسریع شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر این که حوزه سلامت نیازمند مشارکت همه جانبه بخش های توسعه، مشارکت سازمان های مردم نهاد، خیرین، خیریه ها و آحاد مردم هستیم خاطر نشان کرد: خیرین و نیک اندیشان با گام نهادن در این راه در واقع از خودپرستی به خدا پرستی دست یافته اند؛ چرا که در این راه همواره تلاش می کنند علاوه بر خانواده خود، خانواده خلق خدا نیز در آسایش باشند.

وی با اشاره به این که سهم وزارت بهداشت به عنوان سیستم ارائه خدمات درمانی در موضوع عوامل موثر بر سلامت 25 درصد و مابقی سهم سایر دستگاه هاست گفت: باید تلاش کنیم با فراهم کردن زیرساخت ها زمینه را ترویج و تبیین مشارکت های مردم در حوزه سلامت ایجاد کنیم.

خدایی با اشاره به این که 75 درصد عوامل تأثیرگذار در حوزه سلامت از عهده وزارت بهداشت خارج است و با توجه به این که بر اساس آموزه های دینی انجام امور باید بر اساس تعاون و مشارکت باشد تصریح کرد: با توجه به این  که سلامت یک مسئولیت همگانی است لذا برای تحقق بخشیدن به این مهم علاوه بر مشارکت سایر ارگان ها و نهادها، نیازمند کمک و همراهی مردم و خیرین نیز هستیم.

در ادامه مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با تقدیر از همراهی و نگاه ویژه خیرین کاشمری به حوزه سلامت گفت: با تلاش و همت خیرین بخش های دیالیز، سی سی یو، آی سی یو، اورژانس، نمازخانه در بیمارستان شهید مدرس کاشمر به همت خیرین احداث و مورد استفاده قرار گرفته است.

محمد جواد یزدانی با بیان این که اجرای طرح تحول نظام سلامت و کمک های خیرین حوزه سلامت منجر به نوسازی و بهسازی فضاهای بیمارستانی وتجهیزات درمانی در کاشمر شده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر عمده بخش ها به لحاظ فضا و تجهیزات نوسازی و بهسازی شده است.

وی با اشاره به راه اندازی نخستین درمانگاه تخصصی فاطمه الزا (س) در کاشمر به منظور خدمات دهی به مراجعه کنندگان یادآور شد: این مجموعه در بهترین نقطه مکانی شهر کاشمر توسط یک خیر وقف مجموعه بهداشت و درمان شده است .

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved