• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • معاون فرماندار کاشمر خبر داد:  درصد مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن دو رقمی شد

معاون فرماندار کاشمر خبر داد:  درصد مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن دو رقمی شد

معاون فرماندار کاشمر خبر داد:  درصد مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن دو رقمی شد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر از دو رقمی شدن درصد مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در این شهرستان خبر داد.
مهدی برامکی صبح امروز در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: بر اساس گزارش اعلامی تا کنون 13.73 درصد جمعیت خانوار کاشمر با مراجعه به سایت www.Sarshomari95.ir در هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کردند.
وی با اشاره به آغاز طرح سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان ابراز داشت: تا کنون در مدت 20 روز اجرای طرح 7 هزار و 499 خانوار با جمعیت 24 هزار و 704 نفر در کاشمر سرشماری شدند.
معاون هماهنگی و اجرایی ستاد سرشماری کاشمر با اشاره به اتمام سرشماری نفوس و مسکن در دورترین و محروم ترین نقطه روستایی شهرستان کاشمر خاطر نشان کرد: روستای دهمیان از توابع بخش کوهسرخ با همراهی مردم و همت دهیار توانسته است در مدت 17 روز اول موفق به ثبت اطلاعات تمامی خانوارهای ساکن در سامانه شد و از این حیث رتبه اول را در بین روستاهای خراسان رضوی به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به تمدید طرح ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن تا 27 مهرماه افزود: با فراهم شدن زیرساخت ها و استقرار مأموران سرشماری در محل فرمانداری کاشمر، شهروندان می توانند با به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی سرپرست و اعضای خانوار به فرمانداری این شهرستان مراجعه و به صورت رایگان ثبت نام کنند.
برامکی با بیان این که مشارکت در سرشماری لازمه پیشرفت کشور است و در این راستا ثبت نام اینترنتی منجر به صحت، دقت و صرفه جویی می شود تصریح کرد: نادرست بودن اطلاعات مانع از تدوین برنامه ها برای خدمت رسانی می شود؛ لذا سرشماری اینترنتی اولین گام اساسی در سرشماری مدرن است و انتظار داریم خانوارها در این راستا مشارکت خوبی داشته باشند.
وی با تأکید بر این که پس از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی، ادامه این طرح با مراجعه مأموران سرشماری به درب خانه ها انجام می شود یادآور شد: خانوارهایی که امکان ثبت نام اینترنتی نداشتند اطلاعات آنها توسط آمارگیران ثبت می شود و افرادی هم که ثبت نام اینترنتی داشتند تنها کافی است که کد رهیگری را در اختیار مأمور آمارگیر قرار دهد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار کاشمر با بیان این که تمامی دهیاری های روستاهای شهرستان آماده ثبت نام روستائیان در این طرح به صورت اینترنتی هستند اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده نیز کتابخانه های عمومی و کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح شهر کاشمر نیز به صورت رایگان اطلاعات مراجعه کنندگان را در سامانه مذکور ثبت می کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved