• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • همزمان با روز تربیت بدنی و ورزش؛    ورزشکاران کاشمری خون خود را اهدا کردند/استفاده از اماکن ورزشی کاشمر رایگان است

همزمان با روز تربیت بدنی و ورزش؛    ورزشکاران کاشمری خون خود را اهدا کردند/استفاده از اماکن ورزشی کاشمر رایگان است

همزمان با روز تربیت بدنی و ورزش؛     ورزشکاران کاشمری خون خود را اهدا کردند/استفاده از اماکن ورزشی کاشمر رایگان است

همزمان با 26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش جمعی از ورزشکاران کاشمری بخشی از خون خود را اهدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، صبح امروز رئیس و تعدادی از کارکنان اداره ورزش و جوانان کاشمر  به همراه تعدادی از روسای هیأت های ورزشی و جمعی ار ورزشکاران کاشمری در نخستین روز هفته تربیت بدنی و ورزش در اقدامی خداپسندانه و خیرخواهانه با حضور در پایگاه انتقال خون کاشمر، بخشی از خون خود را برای نجات بیماران نیازمند اهدا کردند.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر در حاشیه این حرکت انسان دوستانه ورزشکاران کاشمری در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 گفت: حوزه ورزش و سلامت با یکدیگر عجین شدند به طوری که اقدام امروز ورزشکاران کاشمری عمل به تعهد اجتماعی و احساس مسئولیت در برابر بیماران نیازمند به این فرآورده است.

احمد رضا روشندل با تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش به تمامی دست اندرکاران و فعالان رشته های مختلف ورزشی ابراز داشت: فرهنگ و منش پهلوانی ورزشکاران همواره در زمینه یاری رساندن و کمک به دیگران زبانزد است به همین جهت اهدای خون توسط ورزشکاران نشان از فرهنگ بالای جامعه ورزشی در این حوزه است.

وی با تأکید بر این که همان طور که استمرار فعالیت های ورزشی منجر به سلامت و فاصله گرفتن انسان از بیماری ها می شود، اهدای خون مستمر نیز کمک شایانی در امر جلوگیری از بیماری ها می کند خاطر نشان کرد: در این راستا باید سعی کنیم فرهنگ اهدای خون را نه تنها برای کمک به نیازمندان ، بلکه برای سلامتی فرد اهدا کننده نیز گسترش دهیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر با بیان این که سلامت جسمی و نشاط یکی از شرایط مهم در اهدای خون است و ورزشکاران در راستا از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند یادآور شد: ورزش همواره نقش مهم و اثرگذاری در سلامت افراد دارد؛ لذا حضور ورزشکاران و اهدای بخشی از خون خود مبین سلامتی آنان و اهمیت دادن به بحث انتقال خون است.

وی با اشاره به این که با ترویج صحیح فرهنگ اهدای خون علاوه بر کمک به نجات جان بیماران، برای تأمین خون و فرآورده های سالم خونی مورد نیاز با مشکلی و کمبود مواجه نمی شویم تصریح کرد: با توجه به این که بخش عمده ای از مردم به فعالیت های مستمر ورزشی در رشته های مختلف می پردازند ضرورت دارد با اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به تبیین فرهنگ اهدای خون، زمینه را برای این حرکت خداپسندانه فراهم کنیم.
روشندل همچنین تاکید کرد: امروز تمامی مجموعه های ورزشی مربوط به اداره ورزش و جوانان کاشمر در سطح شهرستان به صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد.

گفتنی است در نخستین روز هفته تربیت بدنی و ورزش تعداد 20 نفر از روسا و ورزشکاران هیات های مختلف ورزشی شهرستان به نمایندگی از مجموعه ورزشکاران در اقدامی انسان دوستانه بخشی از خون خود را جهت استفاده بیماران نیازمند اهدا کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved