• صفحه نخست
  • اخبار
  • حوادث
  • مسئول سازمان آتش نشانی کاشمر خبر داد:  ریزش اتاق پذیرایی یک منزل مسکونی کاشمر به عمق 15 متری یک چاه قنات قدیمی

مسئول سازمان آتش نشانی کاشمر خبر داد:  ریزش اتاق پذیرایی یک منزل مسکونی کاشمر به عمق 15 متری یک چاه قنات قدیمی

مسئول سازمان آتش نشانی کاشمر خبر داد:   ریزش اتاق پذیرایی یک منزل مسکونی کاشمر به عمق 15 متری یک چاه قنات قدیمی

 

مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر از ریزش اتاق پذیرایی یک منزل مسکونی به عمق 15 متری یک چاه قنات قدیمی در این شهرستان خبر داد.

 امیر نژاد رحیم در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: با اعلام خبر وقوع ریزش کف یک منزل مسکونی در خیابان شهاب ترشیزی شهر کاشمر به سامانه 125 آتش نشانی، بلافاصله تیم امداد و نجات از ایستگاه مرکزی آتش نشانی کاشمر مستقر در خیابان شهید چمران به محل اعزام شدند.

وی با بیان این که با حضور آتش نشان در محل مشخص شد که بخش زیادی از کف اتاق پذیرایی ریزش کرده است ابراز داشت: در تحقیقات انجام شده، ساکن این منزل مسکونی اعلام کرد که روز گذشته صدای مهیبی را متوجه شده است اما توجهی به آن نکرده است اما عصر امروز زمانی که در خانه نبودیم بخشی از منزل به داخل چاه ریزش کرده است.

مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر با بیان این که با اطمینان این که فردی در داخل این چاه سقوط نکرده است اقدامات ایمنی لازم برای جلوگیری از بروز حادثه احتمالی انجام شد خاطر نشان کرد: با حضور نیروی انتظامی، صورتجلسه ای تنظیم شد و منزل مذکور و منزل همجوار تخلیه شد تا دایره عمران شهرداری با استفاده از امکانات و تجهیزات نسبت به پرکردن چاه و ایمن سازی آن اقدام کند.

وی با اشاره به این که سالانه شاهد ریزش چاه های قنات قدیمی در نقاط مختلف شهر هستیم یادآور شد: بخش عمده ای از این ریزش ها به دلیل اتصال شبکه فاضلاب منازل به این چاه های قنات قدیمی و مخروبه اتفاق افتاده است.

نژاد رحیم با تأکید بر بازرسی ایمنی چاه های موجود در منازل توسط عوامل متخصص و پرهیز از اتصال شبکه فاضلاب به این چاه ها از شهروندان خواست با توجه به وجود قنات های متعدد در  داخل شهر قبل از هرگونه ساخت وساز نسبت به اخذ مجوز های قانونی با نظارت کارشناسان مربوطه  اقدام کنند و در صورت مشاهده  نشانه هایی از  هرگونه حادثه ، مراتب را بلافاصله به سامانه 125 آتش‌نشانی  اطلاع دهند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved