• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: فرهنگ وقف در حوزه سلامت نهادینه شود / خیرین کاشمری در استان پیشرو هستند

فرماندار کاشمر: فرهنگ وقف در حوزه سلامت نهادینه شود / خیرین کاشمری در استان پیشرو هستند

فرماندار کاشمر:  فرهنگ وقف در حوزه سلامت نهادینه شود / خیرین کاشمری در استان پیشرو هستند

فرماندار کاشمر با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ وقف در حوزه سلامت گفت: امروز به برکت حمایت ها و کمک های خیرین کاشمری، مجمع خیرین سلامت این شهرستان نه تنها در استان بلکه در کشور پیشرو است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در آئین تجلیل از خیرین و داوطلبین سلامت شهرستان کاشمر اظهار داشت: اهمیت و جایگاه وقف بر هیچکس پوشیده نیست؛ لذا با وقف به عنوان وسیله محبوبیت و استمرار حیات طیبه می تواند تحول بزرگی در حوزه سلامت ایجاد کرد.

وی با بیان این که بر اساس آموزه های دین مبین اسلام همواره وقف امروز به یک موضوع اثرگذار در جامعه تبدیل شده است یادآور شد: وقف یک مکان به عنوان بیمارستان و یا درمانگاه و وقف نمودن تجهیزات پزشکی و درمانی که مستقیما بر سلامت مردم جامعه تأثیرگذار است اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر است.

رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر با بیان این که در راستای محقق ساختن اهداف مطلوب تا کنون شورای راهبردی وقف و سلامت، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های سلامت کشور و مجمع خیرین سلامت کشور برای پیگیری موضوعات مربوط به حوزه سلامت راه‌اندازی شده خاطر نشان کرد:  توسعه ی صنعتی اگر چه خود از یک سو با ایجاد آلودگی های زیست محیطی، صوتی و ... بهداشت جسمی و روانی افراد را به خطر می اندازد، اما از سوی دیگر به سلامت نیروی کار نیازمند است چرا که درآمدی که از قبل آن نصیب جوامع می شود، نقش عمده ای در تأمین سلامت شهروندان ایفا میکند.

وی با اشاره به این که کاشمر با دارا بودن هزاران موقوفه جزو 15 شهر وقفی در کشور به شمار می رود ابراز داشت: به عنوان مثال وقف یک خیر در حوزه خدمات شهری با نصب یک برج نوری در ابتدای بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) انجام شده است که این اقدام در استان کم نظیر است.

فروزان با بیان این که در حزوه کتابخانه سازی کاشمر در راه اندازی مجمع خیرین در این حوزه بنیانگذار بوده است یادآور شد: اگر چه سابقه فعالیت مجمع خیرین سلامت کاشمر از سه سال قبل انجام شده است اما به خوبی توانسته با جذب کمک های خیرین نیک اندیش جایگاه خوبی در سطح استان و حتی کشور کسب کند.

وی با اشاره به وجود 80 خانوار دارای فرزند ناتوان جسمی و ذهنی در شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن و نیاز آنها به مراقبت و انجام کاردرمانی و گفتاردرمانی تصریح کرد: در صورت حمایت خیرین و تأمین هزینه های درمانی آنان، شاهد بازگشت آنها به سطح جامعه خواهیم بود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved