• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: کاشمر جزو شهرستان های برتر در حوزه شاخص های بهداشتی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر: کاشمر جزو شهرستان های برتر در حوزه شاخص های بهداشتی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر:  کاشمر جزو شهرستان های برتر در حوزه شاخص های بهداشتی است

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: امروز در سایه کمک های خیرین نیک اندیش کاشمر جزو شهرستان های برتر در حوز شاخص های بهداشتی در سطح استان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر، محمد جواد یزدانی در آئین تجلیل از خیرین و داوطلبین سلامت شهرستان کاشمر اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی و افزایش میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی نیز هستیم.

وی با بیان این که امروز مسئله بهداشت و درمان به یکی از مباحث اولویت دار دولت یازدهم بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است یادآور شد: همواره این آرزو را داشتیم که جایگاه سلامت از منظر مسئولان رده بالایی مطرح شود و خوشبختانه در دو سال اخیر با اجرای طرح تحول نظام سلامت این آرزوی دیرینه موفق شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به این که امروز شاهد توسعه واحدهای بهداشتی و درمانی، تجهیز مراکز و تأمین امکانات اولیه در بیمارستان ها و مراکز درمانی هستیم خاطر نشان کرد: پائین آوردن هزینه خدمات و کاهش دغدغه مراجعه کنندگان و ارائه خدمات از جمله اهداف طرح تحول نظام سلامت است، چرا که به فرمایش رهبر معظم انقلاب فرد بیمار در مراجعه به مراکز درمانی تنها باید دغدغه درمان بیماری را داشته باشد.

وی با تقدیر از همراهی و حمایت های بی شائبه خیرین کاشمری به حوزه سلامت ابراز داشت: امروز به برکت اجرای طرح تحول نظام سلامت و کمک های خیرین شاهد تأمین امکانات و تجهیزات در سطوح مختلف بهداشتی و درمانی هستیم به طوری که همه اینها منجر به کسب رتبه شهرستان در حوزه شاخص های بهداشتی در استان شده است.؛ لذا بر خود لازم می دانیم از نگاه خیرخواهانه و نیک اندیشانه خیرین حوزه سلامت و داوطلبین فعال این حوزه تقدیر کنیم.

در ادامه این جلسه رئیس حوزه علمیه حاج شیخ کاشمر و عضو هیأت مدیره مجمع خیرین کاشمر نیز کاهش مرگ و میرها را نیازمند ایجاد تغییر عمده در تمامی بخش ها عنوان کرد و گفت: اگر تمامی دستگاه ها دغدغه سلامت مردم را داشته باشند قطعا بسیاری از مشکلات کاهش می یابد.

حجت الاسلام جواد نیک بین با تأکید بر توجه ویژه به مسئله وقف و اهمیت آن در حوزه سلامت یادآور شد: اگر فردی می خواهد وقفی را انجام دهد باید وقف را در مرحله اول به حوزه بهداشت و درمان و در  مراحل بعدی به حوزه های آموزش و فرهنگ سازی، مساجد و مراکز فرهنگیو نیز تکایا و مساجد انجام دهد. لذا اگر می خواهیم که در دنیا و آخرت ماندگار شویم باید موضوع وقف را جدی بگیریم.

در ادامه این جلسه از اعظم عضدی، زهرا سالاریان و فاطمه قلی نیا به عنوان داوطلبین نمونه استانی، 47 خیر حوزه سلامت و 40 داوطلب نمونه بهداشتی با اهدای لوح و هدایای تقدیر شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved