• صفحه نخست
  • اخبار
  • اقتصادی
  • مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: تصویب 160 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید بخش کشاورزی در کاشمر 

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: تصویب 160 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید بخش کشاورزی در کاشمر 

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد: تصویب 160 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید بخش کشاورزی در کاشمر 


مدیر جهاد کشاورزی کاشمر از تصویب 160 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل تسهیلات رونق تولید بخش کشاورزی به این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سید ابوالقاسم موسوی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کاشمر اظهار داشت: امسال از محل تسهیلات رونق تولید بخش کشاورزی تعداد 111 طرح معرفی شده که از این تعداد 101 طرح با مبلغ 160 میلیارد و 200 میلیون به تصویب رسیده است.
وی با بیان این که 92 طرح به مبلغ 105 میلیارد و 200 میلیون ریال در بخش تولیدات دامی و 8 طرح به مبلغ 55 میلیارد ریال در صنایع کشاورزی است افزود: تا کنون 11 طرح به مبلغ 24 میلیارد و 270 میلیون ریال پرداخت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به این که بانک کشاورزی با 47.5 درصد تعداد طرح ها و 26 درصد مبلغ مصوب بیشترین پرداختی را داشته است خاطر نشان کرد: از محل خط اعتباری مکانیزاسیون، سرمایه در گردش باغات، زعفران، کشت پائیزه و صندوق توسعه ملی 250 طرح به مبلغ 4 میلیارد و 435 میلیون تومان و از محل تسهیلات منابع داخلی بانک ها 6 هزار و 375 طرح به مبلغ 46 میلیارد تومان پرداخت شده است. که از این حیث در بین شهرستان های استان رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.
مدیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون طبق 4 ساله گذشته 2 میلیارد تومان اختصاص یافته است که تا کنون 35 طرح به مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان در حال جذب است و تا کنون 15 درصد آن نیز جذب شده است.
وی با بیان این که پرداخت تسهیلات مذکور کمک خوبی به کشاورزان برای خرید تجهیزات است تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به صورت ویژه 5 ساله و با کارمزد 15 درصد است که در بین سایر تسهیلات اعطایی بخش کشاورزی کمترین کارمزد و بیشترین مدت باز پرداخت دارد.
موسوی با اشاره به این که کمک و توجه به بخش کشاورزی منجر به کاهش مشکلات به ویژه جلوگیری از افزایش پدیده حاشیه نشینی می شود یادآور شد: انتظار داریم مسئولان بانک ها در پرداخت تسهیلات و قبول ضامن و وثایق همکاری و تعامل داشته باشند.

رونق بخش تولید در گرو بازنگری قانون کار است
در ادامه فرماندار کاشمر با بیان این که رونق بخش تولید در گرو بازنگری قانون کار است بر توزیع منابع کشور بر اساس برنامه ریزی تاکید کرد و گفت: در این راستا ضمن حمایت از کارگر و کارفرما باید با استفاده از روش های علمی، معقول و تجربه بشری قوانین طوری اصلاح شود که منجر به رونق بخش تولید شود.
محمد حسن فرهادی با بیان این که قوانین دست و پا گیر باید اصلاح شود افزود: از بانک ها تقاضا داریم زمینه و راه حل مناسبی برای تسریع در روند پرداخت منابع مالی به تولیدکنندگان ارائه نماید.
فرهادی با اشاره به این که تسهیلاتی که دولت در بخش های مختلف پرداخت می کند از طریق مالیات و گردش معقول پول در کشور بدست می آید تصریح کرد: قرائن و شواهد نشان از رشد معقول اقتصادی است که میزان ناکامی ها را لحظه به لحظه کاهش می یابد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved