• صفحه نخست
  • اخبار
  • اقتصادی
  • مدیر جهاد کشاورزی کاشمر: سرما 497 میلیارد ریال به محصول زعفران کاشمر خسارت زد / خسارت 30 تا 70 درصدی به اراضی زعفران

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر: سرما 497 میلیارد ریال به محصول زعفران کاشمر خسارت زد / خسارت 30 تا 70 درصدی به اراضی زعفران

 مدیر جهاد کشاورزی کاشمر:  سرما 497 میلیارد ریال به محصول زعفران کاشمر خسارت زد / خسارت 30 تا 70 درصدی به اراضی زعفران

 

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به خسارت 30 تا 70 درصدی به اراضی زعفران در این شهرستان گفت: سرما 497 میلیارد ریال به محصول زعفران کاشمر خسارت زد.

سید ابوالقاسم موسوی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: کاهش ناگهانی هوا و سرمای شدید در روزهای اخیر که با فصل برداشت محصول زعفران در این شهرستان همزمان شد خسارت زیادی به تولیدکنندگان این محصول در کاشمر زد.

وی با بیان این که 4 هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی کاشمر در بخش مرکزی زیر کشت محصول زعفران قرار دارد یادآور شد: در بازدید کارشناسان و بررسی های انجام شده به 3 هزار و 300 هکتار مزارع زعفران به میزان 70 درصد و در سطح هزار و 400 هکتار حدود 30 درصد خسارت ناشی از سرمازدگی وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به این که این میزان خسارت باعث کاهش عملکرد محصول در سال زراعی جاری شده است خاطر نشان کرد: با توجه به این که میانگین عملکرد سرگل زعفران در بخش مرکزی 3.5 کیلوگرم در هر هکتار است پییش بینی می شود 9 هزار و 555 کیلوگرم کاهش تولید زعفران در کاشمر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به این که نرخ هر کیلو سرگل زعفران حدود 52 میلیون ریال است، خسارت برآورد شده در سطح شهرستان 497 میلیارد ریال است.

موسوی با توجه به متغیر بودن وضعیت جوی و آب و هوایی از کشاورزان و دامداران خواست تا نسبت به اعلام اطلاعیه های کشاورزی و انجام مراقبت ها از بروز خسارت بیشتر به محصولات جلوگیری کنند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved