رئیس پلیس راهور کاشمر: نصب سرعتگیر خلاف و توهین به شعور راننده است

رئیس پلیس راهور کاشمر:  نصب سرعتگیر خلاف و توهین به شعور راننده است

رئیس پلیس راهور کاشمر گفت:  نصب سرعتگیر در خیابان ها علاوه بر تخلف یک نوع توهین به شعور رانندگان است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سرگرد علی دلیری در کمیته مرگ و میر کودکان یک ماهه تا 59 ماهه کاشمر اظهار داشت: اگر چه بارها اعلام کردیم که نصب سرعتگیر خلاف است اما به جهت عدم رعایت مقررات از سوی برخی رانندگان ناچاریم از سرعتگیر به عنوان یک ابزار بازدارنده از تخطی سرعت مطمئنه استفاده کنیم.

وی با اشاره به این که آموزش و اطلاع رسانی نقش مهمی در کاهش حوادث دارد ابراز داشت: در حوادثی که منجر به مرگ کودکان زیر پنج سال شده، بی موالاتی والدین سهیم بوده است .

رئیس پلیس راهور کاشمر با بیان این که فعال شدن همیار پلیس از سال 86 در سطح کشور منجر به کاهش 10 درصدی تصادفات در نوروز همان سال شده بود خاطر نشان کرد: قطعا فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش از مهمترین عوامل تأثیرگذار در حوزه کاهش حوادث به ویژه در کودکان زیر 5 سال به شمار می رود.

وی نبود کنارگذر در شهر کاشمر و تردد خودروهای سنگین از معابر شهری منجر به افزایش میزان خطر در سطح شهر شده است افزود: بر اساس آمار غیر رسمی در شهرستان حدود 70 هزار موتورسیکلت تردد می کند که با توجه به جمعیت آماری، کاشمر به شهر موتورسواران لقب گرفته است.

سرگرد دلیری با بیان این که علیرغم فرهنگ سازی انجام شده در خصوص استفاده از کلاه ایمنی اما قانون گریزی بر آن غلبه کرده است یادآور شد: اگر چه اعمال قانون و توقیف موتورسیکلت های متخلف در دستور کار قرار دارد اما عدم رعایت قوانین و استفاده از کلاه ایمنی از سوی راکبین مشاهده می شود.

رئیس پلیس راهور کاشمر با بیان این که بر اساس قانون 60 درصد میزان جرائم راهنمایی و رانندگی در سطح شهر به منظور خرید و نصب تجهیزات ترافیکی به حساب شهرداری ها واریز می شود  تصریح کرد: با نصب دوربین های نظارتی در نقاط پرتردد شهر علاوه بر اعمال قانون وسایط نقلیه متخلف، آمار تخلفات و حوادث کاهش می یابد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved