مرگ 14 کودک زیر پنج سال در نه ماهه امسال / مرگ نیمی از کودکان بر اثر حادثه

مرگ 14 کودک زیر پنج سال در نه ماهه امسال / مرگ نیمی از کودکان بر اثر حادثه

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از مرگ 14 کودک زیرپنج سال در نه ماهه ابتدای امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: متأسفانه مرگ نیمی از کودکان در کاشمر بر اثر حادثه اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، محمد جواد یزدانی  در کمیته مرگ و میر کودکان یک ماهه تا 59 ماهه در سالن جلسات مرکز بهداشت کاشمر اظهار داشت: با توجه به مرگ یک کودک در سال گذشته بر اثر حادثه، افزایش 7 برابری مرگ در 9 ماه اول سال نگران کننده است.

وی با بیان این که 2 مورد از این مرگ ها در بخش کوهسرخ، 2 مورد در جاده کاشمر به شادمهر، 2 مورد در داخل شهر و یک مورد در جاده های روستایی این شهرستان اتفاق افتاده است خاطر نشان کرد: از ابتدای سال 14 کودک زیر 5 سال در این شهرستان فوت شدند که مرگ 7 کودک بر اثر حادثه بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر  با تأکید بر این که شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز در سطح شهرستان نیازمند عزم جدی دستگاه های متولی در این زمینه است یادآور شد: در راستای اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی بایستی پلیس نسبت به وسایط نقلیه ی متخلفی که کودک همراه دارند باید برخورد جدی و بازدارنده صورت گیرد؛ چرا که با مرگ یک کودک در واقع یک خانواده دچار مشکلات مختلف می شود.

وی با ابراز تأسف از افزایش  آمار مرگ کودکان زیر پنج سال بر اثر حوادث در این شهرستان ابراز داشت: اگر مرگ کودک بر اثر حادثه به همین منوال افزایش یابد، قطعا مجموعه ترافیکی شهرستان زیر سئوال خواهد رفت؛ لذا به جهت جلوگیری از افزایش آمار مرگ کودکان در حوادث باید اقدامات جدی صورت پذیرد.

یزدانی با بیان این که جاده کاشمر به شادمهر که به گذرگاه خونین شهرت یافته، مهمترین و پرحادثه ترین جاده در این شهرستان است تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از جان باختن هموطنان در این جاده نسبت به تسریع در روند اجرای عملیات باند دوم آن اقدام شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با تأکید بر فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش در بحث مراقبت از کودکان افزود: با توجه به این که در عمده حوادثی که منجر به مرگ کودک شده، مهمترین عامل آن غفلت والدین گزارش شده است شایسته است همان طو ر که در خصوص افزایش جمعیت اطلاع رسانی می شود نسبت به عواملی که سلامت مردم را تهدید می کند نیز اطلاع رسانی انجام شود

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved