• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • فرماندار کاشمر: تئاتر زبان مناسبی برای انتقال میراث فرهنگی و ارزش هاست /تئاتر در سبد فرهنگی خانوارهای کاشمری

فرماندار کاشمر: تئاتر زبان مناسبی برای انتقال میراث فرهنگی و ارزش هاست /تئاتر در سبد فرهنگی خانوارهای کاشمری

فرماندار کاشمر:  تئاتر زبان مناسبی برای انتقال میراث فرهنگی و ارزش هاست /تئاتر در سبد فرهنگی خانوارهای کاشمری

 

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که هنر تئاتر در سبد فرهنگی خانوارهای کاشمری جای خودش را باز کرده است گفت: تئاتر یک زبان مناسب و هنر اثرگذار برای انتقال میراث فرهنگی و ارزش ها در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمدحسن فرهادی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره استانی تئاتر میثاق در سالن جلسات فرمانداری شهرستان اظهار داشت: یکی از مهمترین و اثرگذار ترین راه ها برای انتقال میراث فرهنگی در راستای تبیین و آموختن شهادت طلبی، آزادگی و استقلال طلبی در جامعه و نیز ترویج اخلاق در زندگی اجتماعی استفاده از هنر تئاتر است.

وی با اشاره به این که با بهره گیری از این هنر پویا که نقش موثری در ارتقای سطح فرهنگ عمومی مردم یک جامعه دارد می توان در راستای نهادینه کردن ارزش ها استفاده کرد ابراز داشت: قطعا در جامعه ای که قید و بند ارزشی نداشته باشد در آن نمی توان زندگی کرد؛ بنابر این با هنر تئاتر می توان در راستای نهادینه کردن ارزش ها و انتقال میراث فرهنگی کشور که با مفاهیم دینی و اسلامی عجین شده است استفاده کنیم.

فرماندار کاشمر با تقدیر از تلاش و زحمات دست اندرکاران و فعالان حوزه هنرهای نمایشی کاشمر که علیرغم همه مشکلات و کمبودها، چراغ تئاتر را در این شهرستان روشن نگه داشتند خاطر نشان کرد: با توجه به این که هنرمندان در قالب تئاتر و نمایش به عنوان یکی از ساده ترین روش های هنری نقش بسزایی در انتقال فرهنگ و طرح موضوعات مختلف اجتماعی دارند، با این نگاه تلاش می کنیم در راستای برگزاری ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق در سایه همکاری و تعامل دستگاه های زیربط اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی با تأکید بر این که هر فرد در جامعه بایستی در سبد کالایی خانوار، هزینه فرهنگی ایجاد کند یادآر شد: خوشبختانه در سبد خانوارهای کاشمری به خوبی به موضوع فرهنگ به ویژه تئاتر توجه ویژه شده است؛ به طوری فعالیت بسیاری از جوانان این شهرستان در عرصه هنر تئاتر و نمایش های عمومی تئاتر با استقبال خانواده های کاشمری گواه این ادعاست.

فرهادی با بیان این که دولت های دنیا به دنبال حذف تصدی گری بودجه ای هستند و در راستای امور هنری باید اقبال را در جامعه ایجاد کنیم تصریح کرد: هنر تئاتر نباید یک بعدی باشد؛ بلکه باید با استفاده از علم در راستای آگاه سازی و نیاز جامعه و در حوزه های مختلف گام بردارد و هر آنچه را که مورد مطالبه و نیاز جامعه است را عرضه کند.

وی با اشاره به این که تئاتر باید واضح، دارای پیام، بدون پیچیدگی و قابل درک برای عموم مردم باشد گفت: تئاتری که بدون پیام باشد علاوه بر عدم استقبال در مواردی گاها به تهدید برای جامعه نیز تبدیل می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان این که تئاتر در چارچوب اصول و قوانین باید در جامعه بهداشت روانی، نشاط و امید ایجاد کند افزود: هنر تئاتر نباید اهداف را گم کند بلکه در این حوزه به هر میزان به بهداشت روانی، نشاط و امید در جامعه کمک کند ارزشمند است.

وی با تأکید بر این که برنامه ریزان این رویداد هنری در شهرستان نسبت به برگزاری و پایان آن تا 15 اردیبهشت اقدام کنند خاطر نشان کرد: با توجه به تقارن برگزاری ششمین جشنواره استانی تئاتر میثاق با یک آزمون ملی در روزهای پایانی اردیبهشت ماه ضروری است پیام مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات نیز به زبان هنر به مردم منتقل شود.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: در این راستا نباید نحوه مطرح کردن موضوع برای حضور مردم جهت دار باشد بلکه باید حواسمان باشد دعوت مردم به حضور حداکثری در امر مشارکت در انتخابات باشد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved