• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • رئیس اداره اوقاف کاشمر: ضرورت ایجاد وقف در حوزه قرآن ، فرهنگ و هنر کاشمر / وقف پشتوانه قوی برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری است

رئیس اداره اوقاف کاشمر: ضرورت ایجاد وقف در حوزه قرآن ، فرهنگ و هنر کاشمر / وقف پشتوانه قوی برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری است

رئیس اداره اوقاف کاشمر:  ضرورت ایجاد وقف در حوزه قرآن ، فرهنگ و هنر کاشمر / وقف پشتوانه قوی برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری است

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با اشاره به ضرورت ایجاد وقف در حوزه های قرآنی، فرهنگ و هنر این شهرستان، وقف را پشتوانه قوی برای پشتیبانی انجام فعالیت های فرهنگی و هنری دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام صادق خلیلی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره استانی تئاتر میثاق در سالن جلسات فرمانداری شهرستان اظهار داشت: وقف میراثی گران بها و جاودان است به طوری که وجود موقوفات متعدد در امور خیریه، عرصه های مختلف بهداشتی، درمانی به عنوان صدقه جاریه نقش مهم و اثر گذاری در حیات جامعه اسلامی داشته است.

وی با بیان این که در راستای تبیین و اهمیت جایگاه وقف و موقوفه اقدامات خوبی در بخش های مختلف انجام شده است یادآور شد: با فعال شدن مجمع خیرین در حوزه های بهداشت و درمان، مدرسه سازی، کتابخانه سازی اقدامات و فعالیت های خوبی انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با تأکید بر این که در حوزه فعالیت های قرآنی، فرهنگ و هنر، ایثار و شهادت نیازمند ایجاد موقوفات جدید هستیم خاطر نشان کرد: قطعا با وجود موقوفات مرتبط در این زمینه بسیاری از مشکلات و دغدغه های مالی برای برگزاری مناسبت ها، برنامه ها و فعالیت های فرهنگی از بین خواهد رفت چرا که موقوفات بهترین فرصت و پشتوانه برای پشتیبانی می توانند باشند.

وی با دعوت از همه دلسوزان و علاقمندان به انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان برای ایجاد یک موقوفه مشارکتی یادآور شد: امیدواریم در سایه همراهی و مشارکت مردم و خیرین بتوانیم موقوفاتی در حوزه های مختلف و مورد نیاز جامعه به صورت مشارکتی ایجاد کنیم.

 

در ادامه رئیس کانون بسیج هنرمندان کاشمر نیز، مباحث مالی را مهمترین دغدغه و چالش جدی و فرآروی حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دانست و گفت: نبود اعتبار و کم توجهی برخی مسئولان به مقوله فرهنگ و هنر و عدم پشتیبانی آنها از فعالیت های فرهنگی و هنری باعث رنجش و آزردگی فعالان این حوزه شده است.

علیرضا قربان زاده با بیان این که سوگواره استانی تعزیه کاشمر علیرغم مشکلات مالی برگزار شد افزود: متأسفانه در تمامی برنامه های فرهنگی، عده ای از مسئولان وعده ها و قول هایی در زمینه کمک مالی می دهند اما در عمل کاری انجام نمی دهند.

وی با تأکید بر این که مجموعه بسیج هنرمندان کاشمر سال گذشته در امر برگزاری پنجمین جشنواره استانی تئاتر میثاق با کمک 20 میلیون ریالی مشارکت و همراهی خوبی با برگزارکنندگان آن داشته است یادآور شد: امیدواریم امسال نیز در راستای وظایف محوله و کمک به حوزه هنری شهرستان نیز در حد توان و بضاعت مجموعه بتوانیم گام های ارزشمندی برداریم.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved