• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • نماینده مردم کاشمر: پدیده حاشیه نشینی از عدم توجه به روستاها شکل گرفته است / فرهنگ مردم در انتظار از نماینده تغییر کرده است

نماینده مردم کاشمر: پدیده حاشیه نشینی از عدم توجه به روستاها شکل گرفته است / فرهنگ مردم در انتظار از نماینده تغییر کرده است

نماینده مردم کاشمر:  پدیده حاشیه نشینی از عدم توجه به روستاها شکل گرفته است / فرهنگ مردم در انتظار از نماینده تغییر کرده است

 

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ایجاد پدیده حاشیه نشینی در شهرها را از عدم توجه و رسیدگی به رفع مشکلات روستائیان دانست و گفت: خوشبختانه فرهنگ مردم در انتظاراتی که از یک نماینده مجلس داشتند تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، بهروز بنیادی درنشست هم اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی کاشمر در سالن همایش معلم شهید سردار هادی شهابیان اظهار داشت: یکی از مباحث جدی که از ابتدای آغاز بکار دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفته است موضوع روستاست چرا که بر این باور است یکی از موضوعات مهم در بحث تهدیدات جامعه دو موضوع بیکاری و مهاجرت روستائیان است.

وی با انتقاد از روند رو به رشد مهاجرت و افزایش حاشیه نشینی ابراز داشت: امروز اگر حاشیه نشینی برای شهر خودمان در نظر بگیریم شاهد رشد این پدیده در نقاط مختلف شهر هستیم و همه این افراد کسانی هستند از روستاهای مختلف  مهاجرت کردند به همین جهت دولت به این نتیجه رسیده که با اختصاص اعتبارات زیاد مشکلات آنان را برطرف کند.

نماینده مردم کاشمر با اشاره به اختصاص هزاران میلیارد برای رفع مشکلات حاشیه نشینان خاطر نشان کرد:  در سال گذشته بیش از 2 هزار میلیارد و امسال 600 میلیارد برای حاشیه نشینی در استان تخصیص یافته که فقط 400 میلیارد تومان آن مربوط به حاشیه نشینی شهر مشهد است و این در حالی است که اگر همین اعتبارات در زمان خودش در روستاها هزینه می شود قطعا امروز شاهد پدیده حاشیه نشینی و مشکلات روستائیان نبودیم.

وی با تأکید بر این که نقد منصفانه باید همراه با تزریق امید به جامعه باشد افزود: انتظار این است در کنار بیان نواقص و ایرادات، اقدامات و کارهای خوبی را هم که انجام شده است را برای مردم بازگو کنیم.

بنیادی با بیان این که جلساتی که به منظور رسیدگی و رفع مشکلات مردم برگزار می شود نباید وابسته به فرد باشد و در این راستا دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید پس از جمع بندی معضلات، مشکلات و خواسته ها، موارد قابل پی گیری را انتقال دهند تصریح کرد: هر چند در دوره ای که ثروت زیادی در کشور بوده اما  با سوء مدیریت، فرصت ها از دست رفته است، اما امروز با روی کارآمدن دولت یازدهم شاهد یک نظم و انضباط در بسیاری از حوزه ها هستیم.

وی با اشاره به این که این دولت با نداری زیادی که با آن مواجه بوده و در تأمین بسیاری از نیازها دچار مشکل بود اما احساس می کنیم که کشور به سمت نظم و انضباط  و قانون گرایی پیش می رود  یادآور شد: خوشبختانه امروز مردم  قانون گراتر شدند به طوری که امروز از نماینده انتظار پارتی بازی برای اشتغال فرزندشان ندارند و این فرهنگ خوبی است که در جامعه نهادینه شده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش مهم و اثر گذار دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها در جهت نهادینه کردن فرهنگ در بخش های مختلف جامعه اظهار داشت: امروز دولت و مجلس فعلی در مقایسه با دولت و مجلس های پرتنش و پرتلاطم گذشته با اندک مسایلی ذهن جامعه و مجریان را آشفته می کردند متفاوت است و امروز مجلسیان ما هم متوجه شدند که کارهای قبلی فایده نداشته و فریاد زدنی که در جهت رفع مشکل و گره گشایی از کار مردم نباشد آثاری نخواهد داشت.

وی با بیان این که به اذعان وزیر اقتصاد، سال گذشته سخت ترین و بدترین سال مالی برای دولت بوده است گفت:  دولت در سال گذشته علاوه بر پرداخت سررسید های دولت گذشته، بدهی بیش از 600 هزار میلیارد تومانی دولت قبلی را پرداخت کرده است. اما علیرغم همه این مسایل آن تورمی که در گذشته وجود داشت و رشدی که نداشتیم از عدم امکان ارتباطات مالی با کشورهای خارجی بود که در بسیاری آن شاهد توفیقات دولت یازدهم هستیم.

مسایل و اتفاقات مجلس را از فضای مجازی متوجه می شویم

بنیادی با تأکید بر این که امروز با وجود فضای مجازی نیازی به تکرار موضوعات  نیست ادامه داد: در برخی اوقات زمانی که از جلسه علنی مجلس خارج می شویم از طریق فضای مجازی متوجه می شویم که چه مسایل و اتفاقاتی در صحن مجلس رخ داده است. لذا باید شکرگذار خداوند در داشتن چنین نعماتی باشیم و از آن درست استفاده کنیم.

وی با بیان این که در نمیه دوم امسال افق روشنی فرآروی دولت است ابراز داشت:  از آذرماه به بعد دولت به پول فروش نفت و درآمدهای دیگر می رسد و مطمئن هستم که در ماه های آینده وضعیت دولت به لحاظ مالی بهتر خواهد شد و این بدهی هایی که بر زمین مانده پرداخت خواهد شد و ما به سمت یک حرکت شتابان اقتصادی پیش خواهیم رفت.

نماینده مردم کاشمر با اشاره به طرح برخی موضوعات در آستانه انتخابات خاطر نشان کرد: خوشبختانه مردم ما آگاه و با تیزبینی مسایل را رصد می کنند و امیدوارم این مسیری که با حضور با تجربه ترین افراد  دولت اغاز شده ادامه یابد.

وی با بیان این که  تمام شاکله انقلاب در این دولت هستند و همه وزرای دولت بیش از 30 تا 35 سال مسئولیت های مختلف داشتند ابراز داشت: امیدواریم در انتخابات آینده مردم بینش خودشان را نشان بدهند.

15 بهمن آخرین مهلت ارائه طرح های اقتصادی دهیاران

بنیادی با اشاره به این که دولت در بحث حمایت از کشاورزان گام های خوبی برداشته و همواره تلاش می کند با تخصیص اعتبارات و تسهیلات کم بهره فعالان این بخش را به استفاده از شیوه های نوین آبیاری و نیز تغییر الگوی کشت تشویق کند یادآور شد: در جلسه اخیری که با معاون وزیر کشور داشتیم اعلام شد هر تعاونی دهیاری که بتواند طرح اقتصادی خوب با اشتغالزایی و درآمدزایی داشته باشد و از این طریق بتوانند درآمد پایدار ایجاد کنند تا بتواند خدمات خوبی به اهالی روستا ارائه نماید تسهیلات خوبی با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله پرداخت می کند؛ بنابر این با توجه به این که آخرین مهلت ارائه طرح ها 15 بهمن اعلام شده است انتظار داریم دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی با توجه به ظرفیت و توانمندی که در روستای خود دارند نسبت به تدوین و ارائه این طرح اقدام نماید.

وی با بیان این که در زمینه پایداری و توسعه روستا بحث  حفاظت از منابع آب مطرح است و برای هدر رفت و جلوگیری از مصارف بی رویه به سمت کشت های گلخانه ای حرکت کنیم افزود: نبود متخصص دراین حوزه یکی از دغدغه های جدی است چرا که بسیاری از کشاورزان تمایل دارند به سمت کشت های گلخانه های و استفاده از شیوه های آبیاری نوین حرکت کنند اما به دلیل نبود فرد متخصص در منطقه روند تغییر کشت با کندی مواجه است.

نماینده مردم کاشمر با تأکید بر تین که از فرمانداران حوزه انتخابیه خواسته ایم طرح آمایش را برای شهرستان تدوین تا برنامه ریزی و پی گیری ها در راستای آن انجام شود اظهار داشت: انتظار داریم در حوزه کشاورزی نیز متولیان این حوزه در منطقه، آمایشی برای بخش کشاورزی طراحی کنند و سند چشم انداز برای خود ترسیم کنند در غیر اینصورت عملا مسیری که در پیش گرفته ایم به نتیجه ای نخواهیم رسید.

وی با ابراز خرسندی از قانون مداری مسئولان گفت: وقتی بخش عظیمی از مردم جامعه از اجرای یک قانون ناراضی هستند قطعا آن قانون به درد نمی خورد لذا باید مسئولان مربوطه این موارد به من اعلام کنند تا به عنوان نماینده بتوانم در جهت اصلاح آن گام بردارم تا مشکل مردم در این حوزه مرتفع گردد.

انتقاد از طولانی بودن روند بروکراسی اداری

بنیادی با انتقاد از روند طولانی بروکراسی اداری در کشور، بر تلاش پی گیری و صبور بودن تا حصول نتیجه تأکید کرد و ادامه داد: تنها با داشتن صبر و پی گیری های مستمر مشکلات حل خواهد شد؛ چرا که انجام کارهای اداری در ساده ترین حالت پاسخ یک نامه است. الان  وقتی یک نامه را می نویسم و از طریق دفتر مجلس ارسال می کنم گاها بیش از یک ماه و نیم طول می کشد که پاسخ آن را دریافت کنم.

وی با بیان این که بسیاری از آمارها قابل اعتماد نیست و در دوره های گذشته آمار مرکز آمار ایران با آمار بانک مرکزی آمار متمایز بوده است افزود: با توجه به این که بسیاری از اعتبارات و تسهیلات و اولویت ها بر اساس آمار و اطلاعاتی است که از سوی مدیران شهرستان به استان ها ارائه می شود از مسئولان انتظار داریم در آماردهی راستی، درستی و قانونمداری را رعایت کنند تا از این حیث به شهرستان ضربه نخورد.

نماینده مردم کاشمر در پایان با اشاره به این که قرار است یارانه 3.5 میلیون نفر در کشور قطع شود و در این بین افرادی که بنا به دلایلی که حق شان دریافت یارانه است اما یارانه آنها قطع شده است از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی خواست در صورتی که احساس می کنید حق فردی در دریافت یارانه تضییع شده، بلافاصه نامای مکتوب و ارسال کنید تا در تهران برای پرداخت مجدد یارانه آن اقدام کنم.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved