• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • دادستان عمومی و انقلاب کاشمر: مردم در برابر هنجارشکنان متحد باشند / منشأ 70 درصد جرائم مواد مخدر است

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر: مردم در برابر هنجارشکنان متحد باشند / منشأ 70 درصد جرائم مواد مخدر است

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر:  مردم در برابر هنجارشکنان متحد باشند / منشأ 70 درصد جرائم مواد مخدر است

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با تأکید بر این که همه مردم در برابر هنجارشکنان باید متحد باشند و از سکوت در برابر یک ناهنجاری پرهیز کنند گفت: در حال حاضر 70 درصد جرائمی که در جامعه اتفاق می افتاد نشأت گرفته از مواد مخدر است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام علی میدانی در جمع اهالی روستای مغان از توابع بخش مرکزی کاشمر در مسجد جامع این روستا با بیان این که سلامتی و امنیت دو نعمتی است که بر اساس احادیث و روایات مجهول است و مردم قدر آن را نمی دانند اظهار داشت: خوشبختانه امروز به برکت حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر نعمت ولایت فقیه و به برکت خون شهدا و معمار کبیر انقلاب و حضور همیشگی و ولایت پذیری مردم، ایران اسلامی امن ترین کشور دنیاست.

وی با بیان این که دفاعی که امروز در سوریه و در دفاع از حریم ولایت انجام می شود کمتر از جنگ هشت ساله در مرزهای کشور نیست ابراز داشت: دفاع ما در سوریه و سایر کشورهایی که با ما منافع مشترک دارند در حقیقت زمین گیر کردن دشمن قبل از ورود به مرزهای کشور است؛ به طوری که ایران اسلامی به عنوان امن ترین کشور دنیا، عرصه را برای قلدرهای عالم که در رأس آن آمریکا و اسرائیل است نا امن کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب کاشمر با اشاره به این که عده ای جوان با انتخاب اسامی مستعار در یک روستا قصد دارند امنیت و آسایش مردم را به خطر بیاندازند دستگاه قضا به شدت با آنها برخورد می کند افزود: اگر چه اسلام دین رأفت و مهربانی است اما بر اساس قانون با افرادی  که بخواهند با ایجاد رعب و وحشت امنیت مردم را به خطر بیاندازند با شدیدترین مجازات از قبیل زندان، شلاق و تبعید برخورد خواهیم کرد.

وی با تأکید بر این که جای افراد لاابالی در بین مردم نیست و پایداری امنیت در هر منطقه، شهر و روستا مستلزم چند مقوله مهم است افزود: مردم باید متحد باشند چرا که اگر جامعه ای ناامن شد برای همه نا امن است لذا باید همه افراد جامعه در پاک نگه داشتن و امنیت یک جامعه همراهی کنند و اگر در این راستا بنا به هر دلیلی سکوت کنند و از بیان و شهادت دادن هراس داشته باشند قطعا سایر افراد نیز به خطر خواهند افتاد و بجای این که عرصه را برای فرد خاطی تنگ کنید فضا را برای خود و دیگران تنگ خواهید کرد.

حجت الاسلام میدانی با اشاره به این که اتحاد، همدلی و ارائه گزارشات به موقع به داشتن امنیت پایدار کمک می کند یادآور شد: دستگاه قضایی گردن فردی را که بخواهد امنیت یک فرد و یا جامعه را به خطر بیاندازد خرد می کند.

وی با بیان این که گزارشات دهیار، شورای اسلامی، پایگاه مقاومت بسیج و معتمدین روستا همانند گزارشاتی که از پلیس اطلاعات و نیروی انتظامی قابل اعتماد است و به عنوان مدعی العموم برای پیگیری موضوع ورود پیدا می کنیم خاطر نشان کرد: امروز با حضور در جمع مردم اعلام می کنیم که هر گونه سکوت در برابر ناهنجاری های اجتماعی و وقایعی که در روستا اتفاق می افتد در حقیقت خودتان متضرر می شوید. لذا ضروری است تمام اهالی برای برخورد با یک ناهنجاری اتحاد داشته باشند و عرصه را برای افراد هنجارشکن تنگ کنند نه این که تعدادی افراد معلوم الحال عرصه را بر همه مردم تنگ کنند.

مدعی العموم کاشمر با اشاره به این که در پرونده قضایی رأی بر اساس مستندات صادر می شود لذا بر این اساس کمک مردم به یک فرد مورد تعرض و اعلام شهادت می تواند کمک بزرگی به روند رسیدگی پرونده و صدور حکم منجر شود تصریح کرد: به مردم این جرأت را دادیم و اعلام حمایت کردیم تا جلوی هنجارشکنی که به دست عده ای از جوانان در روستا انجام می شود گرفته شود.

وی با بیان این که جرایم حوزه منافی عفت مستقیما پرونده از طریق دادگاه بررسی و منجر به صدور حکم می شود گفت: امنیتی که امروز ما داریم خیلی ارزشمند است لذا اجازه نخواهیم داد تعدادی افراد معلوم الحال بخواهند در گوشه ای از این کشور امنیت یک روستا را به خطر بیاندازند و این مهم مستلزم همکاری و همراهی مردم با نیروی انتظامی و دستگاه قضا است تا بتوانیم برخورد مناسبی با این افراد داشته باشیم.

دادستان کاشمر با تأکید بر این که مجازات های شدید و سختی در انتظار افراد سابقه داری است که قصد بر هم زدن امنیت و آرامش مردم را دارند اظهار داشت: در حقیقت هدف از مجازات اصلاح فرد خاطی و مجرم است و در این حوزه همواره تلاش می کنیم با احکام بازدارنده آنها را به دامن جامعه برگردانیم اما افرادی که بخواهند از این رأفت و مهربانی قانون سوء استفاده کنند و دست به تکرار اعمال مجرمانه بزنند قطعا برخورد با آنها شدیدتر خواهد بود.

وی با اشاره به نقش مهم و اثرگذار رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص هنجارشکنی ها، نحوه برخورد دستگاه قضا و وظیفه مردم در قبال این هنجارشکنان افزود: امنیت جامعه برای ما خط قرمز است یعنی اگر کسی بخواهد امنیت جامعه را به خطر بیاندازد با شدیدترین مجازات ها با او برخورد خواهد شد که شلاق در ملاعام، حبس های طولانی مدت و تبعید در انتظار افرادی است که بخواهند امنیت جامعه را خدشه دار کنند.

حجت الاسلام میدانی با مطلوب ارزیابی کردن فضای شهرستان به لحاظ امنیت و آرامشی که در نقاط مختلف شهری و روستایی حکم فرماست ابراز داشت: خوشبختانه کاشمر به لحاظ انجام بزه های سازمان یافته و سرقت های آن چنانی که با انسجام و اتحاد افراد مجرمین و باندی باشد مستثنی است و تمامی سرقت ها و جرائمی که در شهرستان اتفاق می افتد از نوع جرائم خرد و منشأ اصلی آن مواد مخدر است.

وی با تأکید بر این که 70 درصد جرائم و زندان رفتن ها نشأت گرفته از بلای خانمان سوز مواد مخدر است یادآور شد: با توجه به گستردگی فضاهای مجازی، ماهواره و تهاجمات فرهنگی که بر سر راه جوانان ما قرار گرفته است باید مراکز فرهنگی و خانواده ها با اقدامات پیشگیرانه از انحراف جوانان جلوگیری کنند و دشمن را به رسیدن اهدافش که ضربه زدن به قشر جوان جامعه است ناکام بگذارند.

دادستان کاشمر با ابراز تأسف از افزایش آمار طلاق در جامعه، علت اصلی این پدیده شوم را ازدواج های زودهنگام دانست و از خانواده ها خواست در امر ازدواج جوانان شان دقت کنند تا شاهد کاهش آمار طلاق و شکل گیری زندگی های مشترک و شیرین باشیم.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved