رعایت اخلاق انتخاباتی از دید هیات بازرسی دور نخواهد بود / فعال شدن 99 بازرس و سربازرس در انتخابات کاشمر

رعایت اخلاق انتخاباتی از دید هیات بازرسی دور نخواهد بود / فعال شدن 99 بازرس و سربازرس در انتخابات کاشمر

رئیس هیات بازرسی کاشمر با اشاره به فعال شدن 99 بازرس و سربازرس در امر برگزاری  انتخابات در این شهرستان گفت: رعایت اخلاق انتخاباتی از دید هیات بازرسی دور نخواهد ماند و فعالیت های تبلیغاتی رصد خواهد شد.

مهدی برامکی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کاشمر بر اساس قانون ابلاغی به ازای هر صندوق یک بازرس ثابت و به ازای هر 20 صندوق ثابت و سیار یک سربازرس انتخاب شده است.

وی با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها و طرفداران آنان تا پایان انتخابات افزود: بر اساس  ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بند 76 آیین انتخابات خبرگان رهبری، وظایف هیات بازرسی مشخص و در این راستا گزارشات هیات بازرسی انتخابات استان حسب مورد به 3 مرجع قانونی اعلام و ارجاع می شود.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار و رئیس هیات بازرسی کاشمر در خصوص نحوه ی انتخاب افراد هیات بازرسی و بازرسان صندوق یادآور شد: مهم ترین ویژگی  افرادی که انتخاب شده اند، خوش نامی، بی طرفی و مقبولیت بومی و اجتماعی بوده است.

وی با بیان اینکه انجام تبلیغاتی خارج از محدوده ذکر شده در قانون، تخلف محسوب می شود خاطر نشان کرد: در این راستا وظیفه هیات بازرسی ، شناسایی تخلفات و برخورد با آن است، لذا تلاش می کنیم با رصد فعالیت های تبلیغاتی فضایی مناسب برای برگزاری یک انتخابات قانونی و سالم توام با شور و نشاط انتخاباتی فراهم کنیم.

برامکی اوج کار و فعالیت هیات بازرسی انتخابات را هفته تبلیغات کاندیداها و روز برگزاری انتخابات و شمارش آرا عنوان کرد و خاطر نشان کرد:  شرح وظایف هیئت بازرسی برای اشرافیت در زمینه بازرسی و نظارت ابلاغ شده و در جلسه ای تمام اعضا آموزش‌های لازم را فرا می گیرند.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved