دوربین پایش تصویری جایگزین سرعتکاه می شود / مصوبات شورای ترافیک حاصل تصمیم جمعی است

دوربین پایش تصویری جایگزین سرعتکاه می شود / مصوبات شورای ترافیک حاصل تصمیم جمعی است

فرماندار کاشمر با بیان این که مصوبات شورای ترافیک حاصل یک تصمیم جمعی و بر اساس رأی اعضای این شوراست گفت: با تعهد شهرداری کاشمر تا پایان سال دوربین های پایش تصویری جایگزین سرعتکاه در سطح شهر می شود.

مهدی فروزان در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24 اظهار داشت: شورای ترافیک شهرستان متشکل از فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری، شهرداران کاشمر و ریوش، رئیس شورای شهر کاشمر و ریوش، فرمانده انتظامی، رئیس پلیس راه، رئیس پلیس راهور، اداره راه و شهرسازی، محیط زیست و بخشداران مرکزی و کوهسرخ است که موارد ترافیکی پس از طرح، بررسی و انجام کارشناسی نتیجه گیری می شود؛ لذا هر مصوبه ای که از این شورا خارج می شود تمام اعضا در قبال آن مسئولیت دارند.

وی با بیان این که در خصوص تصمیم گیری نقاط حادثه خیز در سطح شهر و جاده ها پلیس راهور و پلیس راه مکلف به شناسایی نقاط حادثه خیز و ارائه پیشنهاد برای رفع آن به شورای ترافیک هستند یادآور شد: ایجاد یک سرعتکاه، بستن دوربرگردان و مسدود کردن یک میلان در سطح شهر یک انگیزه و تصمیم شخصی نیست؛ بلکه قبل از تصمیم گیری موارد توسط نمایندگان اعضای شورا به صورت میدانی بازدید و نتیجه آن به جلسه اعلام می شود.

رئیس شورای ترافیک کاشمر با تأکید بر این که هر یک از موارد مطرح شده در شورای ترافیک صرفا بر اساس نظریه کارشناسی و رأی تک تک اعضا عملیاتی و اجرایی می شود ابراز داشت: شهرداری به عنوان یکی از اعضای این شورا، مجری مصوبات است.

وی با اشاره به این که هیچ فردی تمایل به ایجادمزاحمت برای مردم در بحث تصمیم گیری ترافیکی ندارد و ایجاد موانع ترافیکی به منظور پیشگیری از حوادث ناگهانی و جلوگیری از به خطر افتادن جان شهروندان و کاهش تلفات جانی انجام می شود خاطر نشان کرد: در صورت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان قطعا محدودیتی اعمال نخواهد شد.

فروزان با بیان این که در این حوزه نیازمند فرهنگ سازی و ارتقای سطح رانندگی و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هستیم ابراز داشت: در این راستا صرفا نهاد های دولتی نمی توانند به تنهایی متولی فرهنگ سازی باشند لذا از تمامی ارگان های غیر دولتی انتظار داریم با مشارکت های اجتماعی مردم فرهنگ رانندگی را در سطح جامعه نهادینه کنند تا علاوه بر تردد آسان در سطح شهر، جان عابرین پیاده نیز تهدید نشود.

وی با اشاره به جلسه ی اخیرش با شهردار، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس پلیس راهور، رئیس شورای اسلامی شهر و معاون عمرانی فرمانداری در خصوص اظهار نظرهای انجام شده در رسانه ها در خصوص سرعتگیرهای سطح شهر تصریح کرد: در این جلسه نیز به صراحت بیان شد که تصمیمات شورای ترافیک به صورت جمعی انجام شده است.

فرماندار کاشمر با بیان این که یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در جلوگیری از سرعت های غیر مجاز در سطح شهر نصب دوربین های پایش تصویری و سرعت سنج است یادآورشد: در این جلسه شهرداری و شورای اسلامی شهر متعهد شدند که در فاز نخست تا پایان سال در لاین غربی بلوار امامزاده سید مرتضی(ع)، بلوار معلم، لاین غربی بلوار جانبازان و ورودی شهر کاشمر دوربین پایش تصویری و سرعت سنج نصب تا اعمال قانون و برخورد با متخلفین از این طریق انجام شود.

وی با اشاره به این که با نصب دوربین ها و تأیید پلیس راهور، سرعتکاه ها و محدودیت های ترافیکی حذف می شود گفت: از شهروندان درخواست داریم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به آرامش رانندگی کمک کنند.

فروزان با بیان این که نصب سرعتکاه و اعمال محدودیت های ترافیکی در کاشمر منجر به کاهش تلفات و تصادفات نسبت به ادوار گذشته شده است اظهار داشت: از خبرنگاران و نشریات محلی انتظار داریم در راستای ارتقای فرهنگ رانندگی مسئولان و تصمیم گیران را کمک کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved