تحقق 27 درصدی بودجه شهرداری کاشمر در 8 ماهه سال/ درآمد و هزینه ها یکسان بود

 تحقق 27 درصدی بودجه شهرداری کاشمر در 8 ماهه سال/ درآمد و هزینه ها یکسان بود

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کاشمر گفت: در هشت ماهه نخست امسال 27 درصد بودجه شهرداری کاشمر محقق شده است به طوری که در این مدت درآمد و هزینه ها نیز برابر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، احمد غزنوی  در یکصدو شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: درآمد شهرداری کاشمر ناشی از 7 طبقه عوارضی تا پایان آبان ماه 10 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان این که درآمد ناشی از عوارض عمومی 3 میلیارد و 500 میلیون تومان، درآمد ناشی از عوارض اختصاصی 760 میلیون تومان، درآمد تأسیسات 44 میلیون تومان، درآمد حاصل از وجوه اموال شهرداری یک میلیارد و 6 میلیون تومان، کمک های اعطایی 2 میلیارد و 650 میلیون تومان، هدایا و دارایی یک میلیارد و 870 میلیون تومان و سایر منابع 46 میلیون و 500 هزار تومان بوده است خاطر نشان کرد: از بودجه 32 میلیارد و 500 میلیون تومانی مصوب، 22 میلیارد تومان بر زمین مانده است که باید در مدت 4 ماه پایانی سال محقق شود.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان این که وضعیت اقتصادی و رونق بازار بر سطح درآمدی شهرداری نیز تأثیر گذار بوده و کسب درآمد در شهرداری با مشکلاتی روبرو شده است یادآور شد: بر اساس پیش بینی ها سال آینده وضعیت بدتر خواهد شد؛ چرا که بخشی از درآمدها مربوط به دولت و بخش عمده آن مربوط به پروانه های ساختمانی است و در این حوزه با مشکلات روبرو هستیم.

وی با اشاره به این که شهرداری ها در سال آینده با توجه به وضعیت درآمدی دولت و فروش نفت بشکه ای 25دلار نباید از دولت انتظار کمک داشت خاطر نشان کرد: در این راستا بایستی شهرداری برای سال های آینده به دنبال منابع جدید درآمدی و درآمدهای پایدار باشد تا در روند ارائه خدمات با مشکلی مواجه نشود.

غزنوی با اشاره به پرداخت 10 میلیارد تومانی هزینه های پرداختی شهرداری تا پایان آبان ماه تصریح کرد: از ابتدای سال به طور متوسط ماهانه 700 میلیون تومان بابت هزینه های جاری شهرداری پرداخت می شود.

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان این که بر اساس هزینه های انجام شده در شهرداری به طور میانگین ماهانه 300 میلیون صرف سایر هزینه ها می شود ابراز داشت: با توجه به سرانه درآمدهای متوسط کشور و در سطح شهرهای متوسط قریب به 400 تا 500 هزار تومان است لذا با این روند بایستی بودجه شهرداری قریب به 50 میلیارد تومان باشد؛ لذا هزینه 300 میلیون تومانی ماهانه توسط شهرداری برای یک شهر 100 هزار نفری بسیار ناچیز است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved