مطالبات شهرداری کاشمر 100 میلیارد تومان است / انباشت 10 میلیارد تومان چک

مطالبات شهرداری کاشمر 100 میلیارد تومان است / انباشت 10 میلیارد تومان چک

 شهردار کاشمر با اشاره به انباشت 10 میلیارد تومانی چک نزد صندوق بانک شهرداری گفت: مطالبات شهرداری کاشمر هم اکنون 100 میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، جعفر سلیمانی در یکصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در 9 ماهه ابتدای امسال میزان درآمد شهرداری بالغ بر 153 میلیارد ریال بوده است و این در حالی است که در دیماه 92 زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم میزان درآمد شهرداری 7 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان این که در شاخص هایی که در بحث منابع درآمدی در بودجه پیش بینی شده است به وطر کامل محقق نشده است ابراز داشت: از محل دوازده در هزار گمرکی قانون مالیات بر ارزش افزوده دولت پیش بینی بودجه 5 میلیارد و 390 میلیون تومان بوده است که حدود 22 درصد آن محقق شده است و در حال حاضر وزارت کشور و دارایی در این حوزه 4 میلیارد تومان عقب هستند.

شهردار کاشمر با اشاره به این که در بحث دریافت ها و پرداخت های شهرداری با مردم و مردم باشهرداری بر اساس بودجه  پیش بینی شده در آستانه محقق شدن قرار دارد یادآور شد: از ابتدای سال 10 دستگاه کامیون، کارخانه آسفالت و سنگ شکن شهرداری اقدام به تولید کار عمرانی کرده که حداقل هزینه ماهانه آن 300 میلیون تومان و آورده آن 500 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان این که با پیگیری های انجام شده 50 قطعه زمین از سازمان مسکن و شهرسازی به ارزش 3 میلیارد تومان آماده انتقال اسناد آن به شهرداری است خاطر نشان کرد ابراز داشت: نوع نگاه ما در مجموعه مدیریت شهری واقع بینانه به بحث بودجه است و در این راستا نیز محتاج همراهی و کمک اعضای شورای اسلامی شهر در بخش های مختلف هستیم.

سلیمانی با اشاره به این که برخی از شهرداری برای پرداخت هزینه های جاری با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند تصریح کرد: خوشبختانه در شهرداری کاشمر در حوزه پرداخت هزینه های جاری مشکلی نداریم به طوری که حقوق پرسنل و کارکنان ماهانه پرداخت و در این زمینه به تأمین اجتماعی و دستگاه های خدماتی بدهکاری نداریم.

 وی با بیان این که همواره در برخورد با مراجعه کنندگان تلاش می کنیم با سعه صدر برخورد کنیم یادآور شد: نگاه ما به موضوعات ریشه ای و توسعه پایدار است لذا در بسیاری از پرونده ها بر تأمین پارکینگ بجای شهر فروشی تأکید داریم.

 شهردار کاشمر با تأکید بر این که در ماه های پایانی سال بر اساس پیش بینی بودجه ای ، قطعا بیش از 90 درصد بودجه محقق خواهد شد گفت: در 2 سال اخیر علیرغم همه بحران ها و محدودیت ها 3 میلیارد تومان بایت تملک زمین پرداخت شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved