امام جمعه کاشمر: دولت در انعقاد قراردادهای خارجی به اقتصاد مقاومتی توجه کند

امام جمعه کاشمر:  دولت در انعقاد قراردادهای خارجی به اقتصاد مقاومتی توجه کند

امام جمعه کاشمرگفت: دولت در انعقاد قراردادهای خارجی باید به موضوع اقتصاد مقاومتی که در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه است توجه ویژه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: سفر رئیس جمهوری کشورمان به دو کشور مهم اروپایی دارای تمدن و تمدن ساز ، ایتالیا و فرانسه و انعقاد قراردادهمکاری در بخش های مختلف نوید بخش  شکوفایی اقتصاد پس از اجرایی شدن برجام است.

وی با ابراز امیدواری از این که به برکت اسلام تمدن نوینی در این کشورها پایه گذاری و جایگزین تمامی تمدن های دست ساز بشری خواهد شد ابراز داشت: قراردادهایی که در این دو کشور به امضا رسیده باید در راستای رونق اقتصادی و فضای کسب و کار باشد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که دولت موضوع اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری را  قبول دارد یادآور شد: امیدواریم دولت با اولویت قرار دادن موضوع اقتصاد مقاومتی در قراردادها بتواند اقتصاد داخلی کشور را فعال و مشکلات اقتصادی و اشتغال را مرتفع نماید.

وی انتخابات را بلوغ سیاسی مردم عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به تزدیک شدن فضای تبلیغات انتخاباتی نباید گرفتار تبلیغات، شیطنت ها و هوای نفس بشویم بلکه باید با نگاه واقع بینانه افرادی توانمند و مستعد جایگاه نمایندگی را انتخاب کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به ملت بزرگ ایران اعتماد دارد افزود: با همین انتخابات ها شور، رونق و اقتدار سیاسی ایجاد می شود.

وی با تأکید بر این که در فضای انتخابات باید رعایت انصاف انجام شود تصریح کرد: افرادی که به عنوان داوطلب پا در این عرصه گذاشتند در واقع از بهترین های جامعه هستند لذا باید در تمامی امور تبلیغاتی و فعالیت هایی که برای جلب نظر مردم انجام می دهند انصاف را رعایت و از تخریب سایرین خودداری کنند.

 امام جمعه کاشمر با بیان این که نمایندگی عصاره ملت است لذا فردی که به عنوان منتخب مردم راهی مجلس می شود باید ملاک هایی داشته باشد گفت: منتخب مردم باید در گفتار، رفتار و سبک زندگی آن منطبق با دین باشد و ضمن باور داشتن انقلاب با گفتمان انقلاب نیز آشنا باشد.

وی با اشاره به این که شورای نگهبان از بدو فعالیت فارغ از دیدگاه های سیاسی بر اساس قانون به وظایف خود عمل کرده است خاطر نشان کرد: در این راستا ضمن پرهیز از جوسازی و دامن زدن به شایعات در خصوص تصمیمات شورای نگهبان، کاندیداها بایستی بدور از تخریب و انتقاد های غیر منصفانه توانمندی و استعدادهای خود را به مردم ارائه کنند.

حجت الاسلام یعقوبی نماز را شاهراه رسیدن به تقوا دانست و اظهار داشت: بالاترین وظیفه و خدمتی که یک دولت یا یک مسئول می تواند انجام دهد این است که مردم را به سمت خدا و سعادت بشری هدایت کند.

امام جمعه کاشمر با اشاره فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی بر برگزاری باشکوه برنامه های متنوع در این ایام در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام راحل، شهدای انقلاب و روزهای تاریخ ساز انقلاب تأکید کرد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved