مناسب‌سازی اماکن و فضای معلولین در کاشمر غیر قابل استفاده است

مناسب‌سازی اماکن و فضای معلولین در کاشمر غیر قابل استفاده است

رئیس بهزیستی کاشمر گفت: با وجود مناسب‌سازی اماکن، متأسفانه اکثر فضای معلولین ایجاد شده در کاشمر غیر استاندارد و غیر قابل استفاده است

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، علی حق‌جودر کمیته مناسب‌سازی اماکن و فضاهای معلولین در سالن اجتماعات فرمانداری کاشمر اظهار داشت: با گذشت 11 سال از تصویب قانون جامع حمایت از معلولین، اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه اعتبار خاصی به منظور مناسب‌سازی در اختیار ادارات قرار نگرفته و اقداماتی هم که تاکنون انجام شده تنها در حد رفع تکلیف بوده است، خاطرنشان کرد: مناسب‌سازی‌هایی که در ادارات و اماکن در سطح شهر انجام شده قابل استفاده نیست.

رئیس بهزیستی کاشمر یادآور شد: واقعیت این است که با وجود صراحت قانونی در راستای ایجاد بستر و شرایط لازم برای تردد معلولان همانند سایر اقشار جامعه، اما متأسفانه پشتوانه جدی و لازم برای اجرایی کردن قانون وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه نگاه جامعه به معلولین نباید تبعیض‌آلود باشد، افزود: متأسفانه معلولین برای تردد در فضاهای شهری، ادارات و نهادها و اماکن زیارتی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

حق‌جو با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار میانگین مناسب‌سازی در کشور حدود 30 درصد است، گفت: وضعیت مناسب‌سازی برای تردد معلولین در کاشمر به حدی است که به سختی می‌شود این میانگین را برای این شهرستان لحاظ کرد.

وی با تأکید بر اینکه عمده فضاسازی و مناسب‌سازی انجام شده در کاشمر غیر قابل استفاده بوده و تنها در راستای رفع تکلیف انجام شده است گفت: اگر چه قانون جامع حمایت از معلولان در سال 83 مصوب شده اما به جزء دو سالی که برای این مهم اعتبار مناسب‌سازی از سرفصل ادارات اختصاص یافته، اقدامی در راستای مناسب‌سازی استاندارد و قابل استفاده انجام نشده است.

رئیس بهزیستی کاشمر از مسئولان ادارات شهرستان خواست تا با نشستن بر روی ویلچر فضاهای مناسب‌سازی شده ادارات خود را امتحان کنند و سپس مدعی اجرای صحیح و استاندارد مناسب‌سازی باشند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved