دستگاه‌های اجرایی کاشمر قانون جامع حمایت از معلولان را اجرایی کنند

دستگاه‌های اجرایی کاشمر قانون جامع حمایت از معلولان را اجرایی کنند

فرماندار کاشمر بر اجرای قانون جامع حمایت از معلولان توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در کمیته مناسب‌سازی اماکن و فضاهای معلولین اظهار داشت: معلولان نیز همانند سایر اقشار مردم، جزو این جامعه هستند لذا به عنوان یک عضو در جامعه باید بتوانند از فضاها و امکانات جامعه همانند سایرین بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه نواقص و عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولان که در سال 83 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده اما تاکنون اجرای آن مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم محدودیت جسمی حرکتی را برای معلولین با محدودیت‌های دسترسی به امکانات اضافه کنیم قطعاً ظلم مضاعفی به این قشر از جامعه متحمل شدیم.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه باید شرایط آسان و راحت‌تری برای رفت‌وآمد معلولین در جامعه، ادارات و سازمان‌ها و سایر اماکن عمومی در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: با توجه به این که قانون‌گذار به صراحت بحث مناسب‌سازی را به عنوان یک قانون مصوب کرده، عدم اجرا و بی‌توجهی به آن در حقیقت تخلف و فرار کردن از آن یک گناه بزرگ است.

وی با تأکید بر ضرورت تسریع در روند اجرای مناسب‌سازی توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصریح کرد: اگر چه امروز در برخی از ادارات رمپ‌ها و فضاهای اختصاصی برای استفاده معلولین در نظر گرفته شده است اما باید اذعان داشت که عمده این مناسب‌سازی‌ها غیر قابل استفاده است.

 فروزان با ابراز تأسف از اینکه ادارات و دستگاه‌هایی که خود مجری توانمندسازی سایر دستگاه‌ها یا نگاهشان به موضوعات به ایمنی و رعایت قانون است یا اینکه خود متولی معلولین و جانبازان هستند و از فضای مناسب برای حضور معلولین بی‌بهره‌اند، گفت: جا دارد این فضاها بر اساس استانداردهای تعیین شده بهسازی شود و سایر ادارات نیز به امر ایجاد این فضاها نیز تسریع کنند.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه برای حضور معلولین در طبقه همکف فرمانداری به جهت اجرای رمپ مشکلی وجود ندارد از معاون عمرانی خود خواست با توجه به استقرار دفتر فرماندار و معاونت سیاسی در طبقه اول با نصب بالابر زمینه را برای حضور افراد معلول در طبقه اول نیز فراهم کند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved