فعالیت 338 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در خراسان رضوی / 80 درصد جمعیت روستایی استان کشاورزند

 فعالیت 338 هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در خراسان رضوی / 80 درصد جمعیت روستایی استان کشاورزند

 

کارشناس مسئول برنامه‌وبودجه و نماینده جهاد کشاورزی استان در صندوق بیمه اجتماعی خراسان رضوی گفت: با توجه به فعالیت 338 هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی استان تلاش می‌کنیم از ظرفیت صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ی و اطلاع رسانی کاشمر24، حسین محمدی در جلسه توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن در محل سالن جلسات جهاد کشاورزی کاشمر اظهار داشت: جمعیت روستایی از سال 1335 از 68 درصد به 29 درصد کاهش‌یافته است به‌طوری‌که شاغلین در مدت 20 سال گذشته در سطح روستاها 7.5 سال پیرتر شده است و این‌یک چالش جدی برای حوزه تولید در آینده خواهد بود.

وی بابیان این‌که تلاش مدیران جهاد کشاورزی، صندوق بیمه و عوامل فعال بر این است تا شرایطی اتخاذ کنند تا به حداقل برسد ابراز داشت: افرادی که در سنین 20 تا 25 سال هستند نیازشان به پزشک کمتر است اما در مقابل افرادی که بالای 50 سال سن دارند مراجعه آن‌ها به پزشک بیشتر است؛ لذا باید طوری برنامه‌ریزی شود تا افراد در این زمینه دغدغه‌ای نداشته باشند.

نماینده جهاد کشاورزی استان در صندوق بیمه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به این‌که باهدف افزایش پوشش بیمه‌ای بهره‌برداران بخش کشاورزی استان و ایجاد امنیت، آرامش و رفاه اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی و سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی منعقدشده است یادآور شد: بر اساس این تفاهم‌نامه از ظرفیت‌های موجود در سازمان جهاد کشاورزی، ادارات وابسته و تشکل‌های این بخش در جهت رشد و تعالی فرهنگ بیمه‌ای و افزایش ضریب پوشش بیمه‌ای استفاده می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی و اجرایی شدن بیمه اجتماعی از سال 1384 تصریح کرد: در این راستا جهاد کشاورزی استان به‌عنوان متولی این بخش در قبال پوشش قرار دادن جمعیت فعال بخش‌های مختلف کشاورزی وظیفه ذاتی واداری خود را انجام خواهد داد تا تولیدکنندگان بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

 

محمدی بابیان این‌که از 15 درصد پرداختی، 10 درصد توسط دولت و 5 درصد توسط فرد بیمه‌شده پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 80 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved