• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • تجمیع نیرو، تجهیز امکانات و ارتقای خدمات مهمترین دغدغه شهرداری کاشمر در آتش نشانی است

تجمیع نیرو، تجهیز امکانات و ارتقای خدمات مهمترین دغدغه شهرداری کاشمر در آتش نشانی است

تجمیع نیرو، تجهیز امکانات و ارتقای خدمات مهمترین دغدغه شهرداری کاشمر در آتش نشانی است

شهردار کاشمر با اشاره به بضاعت فعلی آتش نشانی کاشمر گفت: به جهت رسیدن به وضعیت مطلوب، دغدغه تجمیع نیرو، تجهیز امکانات و ارتقای خدمات در مجموعه آتش نشانی را داریم.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، جعفر سلیمانی  در یکصد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر 2 ایستگاه آتش نشانی در شهر کاشمر تلاش می کنیم با تدابیر و راهبردهایی در راستای افزایش ضریب ایمنی گام برداریم.

وی با بیان این که در 2 حادثه اخیری که در شهر کاشمر اتفاق افتاده بود، طبق گزارش تیم مربوطه به شاهدت شاهدان حادثه عملکرد خوبی نداشته است ابراز داشت: با توجه به این که هنوز در این حوزه کیفیت نیروی انسانی مستقر از دیدگاه سنتی عبور نکرده است وضعیت مطلوب نیست به طوری که گاها در برخی مأموریت ها ضریب اطمینانی وجود ندارد.

شهردار کاشمر با اشاره به این که به دلیل عدم بروز شدن توان و استعداد و نیز گذشت سنوات متمادی برخی از نیروهای موجود در آتش نشانی از جالاکی و توان لازم برخوردار نیستند خاطر نشان کرد: در صدد هستیم با تجمیع نیروهای فعلی و برگزاری آزمون های تخصصی نسبت به انتقال نیروهایی که از توان و تخصصی در این حوزه برخوردار نیستند به سایر واحدهای شهرداری اقدام کنیم.

وی با بیان این که برون سپاری در مجموعه آتش نشانی نیز مد نظر است یادآور شد: باید از توان و تخصص بخش خصوصی در امر خدمات آتش نشانی بهره مند شویم لذا آمادگی داریم با واگذاری یکی از ایستگاه های آتش نشانی از حضور نیروهای مستعد و نخبه در این حوزه بهره مند شویم.

سلیمانی با اشاره به این که شهرداری برای سه شیفت مستقل در هر ایستگاه آنش نشانی هزینه های زیادی  را بر اساس عرف سیستم به طور کامل پرداخت می کند افزود: حضور نیروهای فاقد توان در مجموعه که ممکن است انگیزه نیروهای توانمند را کاهش می دهد باید با جدیت و قاطعیت ساماندهی انجام شود؛ لذا در این حوزه آمادگی داریم برای یکبار در قالب برون سپاری شرایط و تمهیدات را فراهم کنیم.

شهردار کاشمر به بیان این که به زودی یک دستگاه آتش نشانی سنگین به مجموعه اضافه خواهد شد گفت: در این راستا تلاش می کنیم  یک دستگاه ماشین دیگر، جایگزین ماشین سنگین فرسوده آتش نشانی که قدمتی بالای 40 سال داردکنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved