23 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه کاشمر تأیید صلاحیت شدند

23 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه کاشمر تأیید صلاحیت شدند

فرماندار کاشمر از تأیید صلاحیت اولیه 23 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن خبر داد.

مهدی فروزان اظهار داشت: با پایان زمان بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در روز 14 دیماه، هیئت اجرایی انتخابات صلاحیت 23 داوطلب نمایندگی مجلس را اساس استعلام از مراجع چهارگانه که شامل اداره اطلاعات ، دادگستری ، نیروی انتظامی و اداره ثبت احوال در این حوزه انتخابیه تأیید کردند.

وی با بیان این که صبح امروز اسامی 23 داوطلب نمایندگی مجلس به استان ارسال شده است یادآور شد: هیئت نظارت در استان علاوه بر رسیدگی به شکایت افراد رد صلاحیت شده از سایر حوزه های انتخابیه، در خصوص وضعیت کاندیداهایی که صلاحیت آنها توسط هیئت اجرایی تأیید شده است اعلام نظر می کند.

رئیس ستاد انتخابات کاشمر با تأکید بر این مهم که تأیید صلاحیت انجام شده از سوی هیئت اجرایی به منزله حضور قطعی در انتخابات نیست خاطر نشان کرد: ممکن است کاندیداهایی که توسط هیئت های اجرایی تایید صلاحیت شده اند در هیئت نظارت رد صلاحیت شوند.

وی با بیان این که شورای نگهبان اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده را به صورت قطعی در بهمن ماه به وزارت کشور اعلام می کند تصریح کرد: وزارت کشور در 27 بهمن اسامی قطعی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به مراکز حوزه انتخابیه اعلام و یک روز بعد نیز فرمانداران حوزه های انتخابیه آن را در اختیار عموم مردم قرار می دهند.

فروزان با اشاره به این که بر اساس قانون تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها از ۲۹ بهمن آغاز و به مدت 6 روز تا ۵ اسفند ادامه دارد ابراز داشت: از ساعت یک دقیقه بامداد روز ۶ اسفند هر گونه فعالیت تبلیغاتی برای نامزدها و طرفدارانشان ممنوع است و از ساعت 8 صبح روز 7 اسفندماه درب شعبات اخذ رأی به روی مردم گشوده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved