شورای شهر کپسول آتش نشانی ندارد / کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده در آتش نشانی کاشمر

شورای شهر کپسول آتش نشانی ندارد / کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده در آتش نشانی کاشمر

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با انتقاد از کمبود نیروی متخصص، توانمند و آموزش دیده در آتش نشانی کاشمر گفت: متأسفانه در شورای شهر کاشمر ابتدایی ترین وسایل اطفای حریق نظیر سطل شن یا کپسول آتش نشانی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام میثم خزاعی در یکصد و هفدهمین جلس علنی شورای اسلامی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: آتش نشانی نزدیکترین تشکیلات به مردم است، لذا نیروها و پرسنل این مجموعه باید افرادی توانمند و آموزش دیده باشند تا در حوادث بتوانند بهترین تصمیم و خدمات رسانی را انجام دهند.

وی با بیان این که با توجه به حوزه گستردگی شهر و روستا به ازای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی و به ازای هر هزار نفر یک آتش نشان نیاز است یادآور شد: مدت زمان رسیدن تیم آتش نشانی به محل حادثه کمتر  از 4 دقیقه و شعاع عملکرد هر ایستگاه آتش نشانی 3 هزار متر است.

مسئول کمیسیون پژوهش شورای شهر کاشمر با تأکید بر این که آتش نشانی ها باید دارای 2 گروه عملیاتی اطفای حریق و نجات باشند افزود: علاوه بر حضور یک مسئول آموزش و پیشگیری و یک  کارشناس بررسی علت های حریق، آمادگی جسمانی آتش نشانان از جمله اولویت های جذب و بکارگیری افراد در این مجموعه است.

وی با اشاره به این که تمامی مأموران فعال در حوزه آتش نشانی باید تحت آموزش های به روز قرار داشته باشند ابراز داشت: پیشگیری، آموزش و اطفای حریق سه محور اصلی و مورد تأکید در آتش نشانی در راستای جلوگیری از ضررهای مالی و جانی است.

حجت الاسلام خزاعی نامناسب بودن کوچه ها برای تردد خودروهای آتش نشانی به ویژه در بافت فرسوده و مرکزی شهر را مهمترین چالش جدی برای امدادرسانی در زمان وقوع حادثه دانست و تصریح کرد: در شهرک صنعتی به دلیل فاصله زیاد و مجموعه مسکن مهر به جهت ساکن بودن جمعیت زیاد و فاصله با ایستگاه های آتش نشانی نیازمند راه اندازی ایستگاه است.

این عضو شورای شهر با تأکید بر آموزش، تقویت و به روز کردن نیروهای متخصص و توانمند در آتش نشانی از واگذاری این بخش به بخش خصوصی مخالفت کرد و گفت: باید در راستای جلوگیری از خسارت های حوادث موضوع بیمه شهروندی، آموزش شهروندان، رفع مشکلات و دغدغه های آتش نشانان، تکمیل و تجهیز ملزومات مورد نیاز برای امداد رسانی و خدمات رسانی در موقع بروز حادثه و نظارت جدی بر عملکرد فعالیت آتش نشانی در دستور کار قرار گیرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved